Workshop 1: De verstripping van de geschiedenis
Deze workshop stelt het gebruik van stripverhalen, cartoons en andere getekende beelden in de les aan de orde. Wat zijn de mogelijkheden en de beperkingen? Wanneer spreekt een strip leerlingen aan en hoe is dat te verklaren? Wat werkt niet en waarom? Hoe en wanneer kun je het getekende beeld gebruiken in de lessen geschiedenis? Een en ander wordt geïllustreerd met een aantal voorbeelden en oefeningen.
Tijdens de workshop worden deelnemers aan de hand van concrete opdrachten uitgedaagd de didactische, opvoedkundige en technische mogelijkheden te onderzoeken en toe te passen.
De workshop wordt gegeven door drs. Jannis de Valk, vakdidacticus aan het ILO (Instituut voor Lerarenopleiding aan de Universiteit
Workshop 2: ‘De Ontdekking’ in de les De deelnemers gaan met behulp van een aantal opdrachten aan de slag met het lesmateriaal dat bij de strip ontwikkeld is. Hoe kan je dit gebruiken in de les? Hoe kun je rekening houden met het niveau van je leerlingen? Welke mogelijkheden tot verdieping bieden de opdrachten? Hoe passen deze lessen in een lessenserie over de Tweede Wereldoorlog? In de workshop is ruimte voor het uitwisselen van ervaringen.
Data
Maandag 7 maart (vmbo)
Woensdag 9 maart (vmbo)
Donderdag 10 maart (vmbo)
Vrijdag 11 maart (havo/vwo)
Plaats Anne Frank Stichting, Amsterdam
Aantal deelnemers Maximaal 20 deelnemers per dag
Kosten € 25,–
Programma
12.00–12.30 inloop-lunch
12.30–12.45 welkom
12.45–14.15 workshop 1: De verstripping van de geschiedenis
14.30–16.00 Workshop 2: ‘De Ontdekking’ in de les
16.00–16.30 koffie- en theepauze
16.30–17.00 rondgang door het Anne Frank Huis
17.00–17.30 Eric Heuvel tekent de belangrijkste indrukken van de studiedag. Daarna afsluiting en borrel
Bron: www.annefrank.nl/ontdekking/mail-studiedag.html